کانال اصلی جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. پرسش و پاسخ »
  3. متفرقه »
  4. شرف شمس

شرف شمس

جستجو دربین پرسش و پاسخ‌ها
کد موضوع18135
تصویر کاربری
#1ارسال '22:0 1393/11/23

عبداله رفعت نامی|البرز / کرج

پست‌ها 91
1-ابا شرف شمس حتما باید با اداب خود در عقبق زرد نوشته شود؟ ونوشتن ان در رنگ های دیگر عقیق (سرخ وفهوه ای وکرم )مناسبت لازم را ندارد؟
2-در بعضی منابع نوشته است . شرف شمس - ابه من یتق اله حتما باید در انگشتر باشد ابا در مدال ممکن نیست ؟ ابن مورد تا چه اندازه در احادیث معتیر است؟
تصویر کاربری
#2ارسال '9:30 1393/11/25

رسول اسدی|سرپرست کارگاه

پست‌ها 1070
سلام آقای نامی بزرگوار

1 - در سند شرف الشمس آمده بر روی جسم زرد ، جسم زرد میتونه کاغذ یا پارچه یا سنگ و ... باشه . ولی چون نگهداری از سنگ و همراه داشتنش راحت تره و هم اینکه سنگ هایی مثل عقیق خاصیت های زیادی هم دارند ، حکاکی معمولا روی عقیق انجام میشه.
چون عقیق یمن زرد نداریم ، روی عقیق های پرتقالی یا گاهی سرخ هم حکاکی انجام میشه . این موضوع به تمایل اون فرد برمیگرده که دوست داره حتما سنگ زرد باشه یا دوست داره سنگش یمنی باشه یا ...

2- نه - اصلا چنین چیزی صحت نداره .آیه شریفه و من یتق الله به نام آیه رزق و روزی معروف هستش . روی عقیق حک میشه و همراه فرد باشه کافیه . حالا یکی دوست داره نگین تک رو بزاره تو جیبش . یکی دوست داره مدال باشه ، انگشتر باشه . اصلا نگین تک باشه تو دستش بگیره ! هیچ فرقی نداره .
شرف الشمس هم تو سندش اومده همراه تون باشه . تو جیب . تو کیف ، مدال ، انگشتر یا ... هیچ فرقی نداره .
تصویر کاربری
#3ارسال '15:13 1393/11/25

عبداله رفعت نامی|البرز / کرج

پست‌ها 91
بسیار ممنون از پاسخ زیبایتان ... میدانی .. این شیطون لاکردار میگه بک روز سازم را بردارم بیام مشهد و بیام وسط کارگاه تان بنشینم وبرای عزیزان جواهر بازار دو سه تا قطعه بنوازم که این کار مانند یک خاطره براشون بماند...
تصویر کاربری
#4ارسال '15:34 1393/11/25

رسول اسدی|سرپرست کارگاه

پست‌ها 1070
خواهش می کنم جناب نامی عزیز

انشالله زیارت امام رضا (ع) قسمت بشه و ما هم بتونیم شما رو ببینیم . باعث افتخارمونه .

ارسال پاسخ

افزودن شکلکافزودن تصویر
کد امنیتی»»
پشتیبانی تلگرامE