جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. پرسش و پاسخ
  3. متفرقه

سنگ اصل

جستجو دربین پرسش و پاسخ‌ها
کد موضوع19538
تصویر کاربری
#1ارسال '22:57 1393/12/14

پریسا قوطاسلو|آذربایجان شرقی / میانه

پست‌ها 446
آماتورها یا خود ما چجوری میتونیم سنگ کهربای اصل رو بشناسیم؟
یه راه آسون اگه هست بگین
تصویر کاربری
#2ارسال '16:41 1393/12/15

مهندس خوش نیت|مدیریت

پست‌ها 614
سلام

کهربا سنگ نیست. نوعی صمغ فسیل شده ی درخت محسوب میشه.
لطفا لینک های زیر رو بررسی کنین:

http://www.javaherbazar.com/blog/کهربا/

http://www.javaherbazar.com/blog/راه-های-شناخت-سنگ-اصل-و-تقلبی/
تصویر کاربری
#3ارسال '20:24 1393/12/15

طاهره اشعاری|سمنان / سمنان

پست‌ها 3060
پری جون راحترین راه اینکه اگه یه کهربایی داری برای برطرف کردن جوش یا تبخال / یا مواردی که در خواص کهربا نوشته اعمال کنی و اثرش را ببینی . میفهمی که کهربای که داری اصله یا نه.
خودم برای برطرف کردن آفت دهان خودم ( که اصلا نمی تونستم حتی شیر ملرم بخورم . و در نهایت تصمیم گرفته بودم برم دکتر) از کهربا برای چند دقیقه و فقط یکبار استفاده کردم . خوب شد . دکتر هم نرفتم و برای دومین بار هم دیگه از کهربا استفاده نکردم(کهربای 5185 را خریده بودم
و از تسبیح کهربا برای پا درد یکی از بستگان گرفتم عالی. استخوان دردش خوب شد . و همیشه کهربا که به دستبند تبدیل شده دور ساق پاش هست
تصویر کاربری
#4ارسال '20:36 1393/12/15

پست‌ها 446
بله.درسته
باز یادم رفت پست و ویرایش کنم
تصویر کاربری
#5ارسال '20:38 1393/12/15

پست‌ها 446
پس تنها راهی که برای ما هس همون center های گوهرشناسیه
تصویر کاربری
#6ارسال '9:53 1393/12/16

مشاور|پشتیبان

پست‌ها 1214
اینقدر بازار اجناس تقلبی گرمه که حتی خیلی اوقات مغازه دارها هم بی نصیب نمی مونن !
الان خیلی از مغازه دار ها میخوان یه باری رو معامله کنن ، از افراد خبره و معتمد کمک میگیرن . خیلی اوقات پیش میاد مغازه دار ها سنگ میارن واسه برادرم که اصالت و قیمت و ... رو واسه شون تشخیص بدن.

پس راه های تشخیص سنگ به این راحتی قابل تشخیص نیست .

صدور شناسنامه یک کمک کوچکی هست . مثلا شما عقیق اصل بخرید ، تو شناسنامه میاد عقیق طبیعی . حالا این عقیق یمنی هست یا غیر یمنی (چون اختلاف قیمت شون نسبتا بالاست) دیگه شناسنامه واسه تون مشخص نمیکنه که !

در حالت کلی اولین راه خرید از یه فروشگاه مطمئن هست ، دومین راه برای اطمینان صد در صد ، نشون دادن محصولی که خرید کردید به یه فرد خبره و معتمد هستش .
اینطور وقتها ، مغازه دارها کارشناس برای تشخیص اصالت و قیمت ، محسوب نمیشن . بلکه قدیمی های بازار یا کارشناس اتحادیه میتونن خیلی دقیق و مطمئن کمک تون کنن .
دومین راه همون شناسنامه است که جنس سنگ رو تعیین کنه واسه تون .

ارسال پاسخ

کد امنیتی»»