کانال اصلی جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
  1. خانه »
  2. پرسش و پاسخ »
  3. خاطره نویسی »
  4. خاطره اولین خریدم از جواهر بازار

خاطره اولین خریدم از جواهر بازار

جستجو دربین پرسش و پاسخ‌ها
کد موضوع38357
تصویر کاربری
#1ارسال '17:57 1395/5/30

حسین نظردنیوی|تهران / تهران

پست‌ها 458
آشنایی من با جواهربازار برمیگرده به زمانی که میخواستم برای روز مادر هدیه ای بگیرم و البته بودجه زیادی هم نداشتم ولی میخواستم هدیه ام ماندگار هم باشه.

چند وقت قبلش توی ایستگاه مترو یه فروشگاه جواهرات دیده بودم و اونجا سنگهای رنگارنگ و زیبایی گذاشته بود و همینطور درباره سنگهای ماه تولد و خواص سنگها نوشته بود. برام جالب بود و با اینکه اصلا تجربه و شناختی در این مقوله نداشتم ولی تصمیم گرفتم امتحانش کنم. طبیعی بود که اولین فکرم این باشه که من وقتی دانش گوهرشناسی ندارم پس چطور میتونم مطمئن باشم که این سنگهای موجود در بازار اصل هستند و واقعا خاصیت دارن؟ همین باعث شد که تصمیم گرفتم قبل از خرید توی اینترنت شروع به جستجو کنم تا اطلاعاتم بالا بره و وقتی میرم خرید تو بازار سرم کلاه نذارن.

اونوقت بود که دیدم به به من کجای کارم که اصلا تو خود دنیای مجازی اینترنت هم سایتهای فروش جواهرات وجود داره که بصورت انلاین این کارو انجام میدن. البته قبلا تجربه خرید اینترنتی داشتم و خیلی هم صفر کیلومتر نبودم اما اون خریدها در حد فیلم و انیمیشن بود و چندان جدی حساب نمیشد. در دوران کودکی هم یه بار تجربه خرید پستی رو داشتم که تبلیغ یه کتابو توی یه مجله دیده بودم و سفارشش دادم. اما با این همه سابقه طولانی در خرید غیر حضوری بازم خودمو تازه کار میدونستم و اولین بار بود که میخواستم یه خرید جدی اینترنتی انجام بدم
تصویر کاربری
#2ارسال '18:26 1395/5/30

مهمان

پست‌ها 1
اتفاقا یکی از همون سایتها که بهش برخوردم جواهربازار بود که با یک گردش مختصر کنارش گذاشتم چون کمی پیچیده و شلوغ بنظرم رسید و برای من که تازه وارد این میدان شده بودم سر در گم شدن چیزی بود که اصلا نمیخواستم دچارش بشم.
دوست داشتم وارد فضاهایی بشم که ساده تر باشن و کمتر پیچیده. البته این نظر اون موقع من بود وگرنه وقتی بعدها با محیط جواهربازار اشنا شدم دیگه اونجوری نبود.
ولی خب بهرحال اون موقع این تصمیمو گرفتم و مدتها در سایت دیگه ای پرسه میزدم و محصولاتشو میدیدم و نوشته هاشو میخوندم و خیلی هم بنظرم جالب بود ولی مشکلش این بود اکثر محصولاتی که بنظرم خیلی خوب میومدن فروخته شده بودن و موجودیشون هم دوباره پر نمیشد و اون محصولات باقیمونده هم تنوعشون خیلی کم بود.
دقیقا انتخابم رو مجبور بودم از بین تعداد محدودی محصول انجام بدم که بقیه نخریده بودنش و تازه از وسط اونا که همشون هم قشنگ نبودن باید بهترین رو انتخاب میکردم که اون بهترینها هم واقعا چندان به دلم نمی نشستن اما از طرفی بخاطر مبتدی بودن فکر میکردم که شانس اوردم و یه سایت معتبر پیدا کردم و هرچی که هست لااقل اطمینانم جلب شده که کارهاشون اصله و اون موقع همین برام کافی بود.
دوست داشتم فقط روی همین اولین انتخابم تمرکز کنم و چون خیلی هم به فضای سایتشون عادت کرده بودم ترک کردنش و امتحان کردن یک سایت با فضای جدید و از اول بررسی همه چیز برای من که تا حدودی کم حوصله هم بودم خیلی سخت بود.

یه چند وقتی مدام توی اون سایت میرفتم و چند تا محصولشو هم نشون کرده بودم و بنظرم جالب بودن. خیلی وسواس هم داشتم یه محصول بی نقص به دستم برسه چون میخواستم هدیه اش بدم.
با اینکه همونطور که گفتم محصولات بنظرم درجه یک نبودن اما با نزدیک شدن به روز موعود و اینکه چون واقعا دیگه از تحقیق و ارزیابی کلافه شده بودمسفارشمو ثبت کردم ولی بلافاصله پشیمون شدم!
تصویر کاربری
#3ارسال '18:43 1395/5/30

پست‌ها 458
بعدش بهم زنگ زدن که اقا تو سفارش دادی و پولو بریز به حساب تا واست ارسال بشه. منم جوری سر و ته قضیه رو هم اوردم و گفتم که منصرف شدم و وقتی محصولات جدیدتون اومد دوباره سفارش میدم.
ولی حالا مدام sms میومد که تو سفارش دادی بفرمایید پولو به حساب بریزید.
تا اینکه شاکی شدم و به مدیرشون یه پیام فرستادم که آقا من یه اشتباهی کردم و پشیمون شدم. دیگه اینقدر به روم نیارین!

البته اونم معذرت خواهی کرد و گفت یه اشکال سیستمی بوده و بعدش دیگه درست شدو پیامی نیومد.
ولی با این حال من که واقعا قصدم خرید بود هنوز هدیه ام رو نخریده بودم و پس ناچارا دوباره جستجوی اینترنتی رو برای سایتهای جدید اغاز کردم هرچند خیلی دشوار بود برام اما باید انجامش میدادم و چاره ای نبود چون دنبال یه هدیه خیلی عالی بودم و برام مهم بود.
و این بار همون اول وارد جواهربازار شدم. چون دیگه یه مدت بود با سنگهای مختلف و اسم و خواصشون اشنا شده بودم خواستم یه مقایسه ای بکنم ببینم که اطلاعات و محصولات جواهربازار تو چه سطحیه که هرچی بیشتر جلو رفتم بیشتر از سایت خوشم اومد ضمن اینکه به من که تازه وارد بودم هم برای اولین خریدم کلی تخفیف میداد و امتیاز قائل شده بود که همین ویژگی به اضافه محصولات بسیار زیبا توجهمو حسابی جلب کرد. ولی خب هنوز اون بحث طمینان همچنان برام وجود داشت و کلی زیر و بم سایت رو درنوردیدم.

تمام اعتبار نامه ها و تضمینهایی که میخواستم بدونم وجود دارن یا نه و چقدر معتبرن رو کاملا با وسواس چندین بار بررسی کردم و طبق عادت همیشگی مسئولین صبور جواهربازار و هم سوال پیچ کردم و هرچقدر جلو میرفتم اعتمادم در کنار علاقه ام به جواهربازار بیشتر و بیشترمیشد.

تصویر کاربری
#4ارسال '18:44 1395/5/30

پست‌ها 458
و در همون اولین خرید یه دستبند و یه جفت گوشواره و یه انگشتر خریدم! در همون قدم اول هم کلی تخفیف گرفتم و بخاطر خریدم بهم امتیاز دادن و بعد هم دیگه تقریبا هر روز مشتری تماشای محصولات جواهربازار شدم و بخاطر امتیازاتی که برای بخش بازدید از سایت و بخش نظرات و قسمت پرسش و پاسخ و غیرهتشویق شدم که هر چه بیشتر بییننده اش باشم.
بعد هم که امکان لینک طلایی بوجود اومد و ترغیبم کرد بیشتر در زمینه معرفی جواهرات جواهربازار کوشش کنم و بعد از اون هم باز هم چند تا خرید داشتم.
این بخش خاطراتم باعث شد که فعالیتم در جواهربازار بیشترم بشه و الان هر روز مگه نتونم بیام اینترنت وگرنه همیشه اول به جواهربازار سر میزنم.
چون خیلی بهانه برای این کار وجود داره و در درجه اول دیدن محصولات زیبای جواهربازاره که واقعا تماشای اونا روح ادمو تازه میکنه.
و میدونم که در اینده هم جواهربازار بازم ایده داره برای تشویق بیشتر اعضای خودش واسه تداوم این ارتباط.
شاد باشید و شلامت و پیروز و عاقبت بخیر ان شاء الله
تصویر کاربری
#5ارسال '11:41 1395/5/31

محبوبه راد|مازندران / رامسر

پست‌ها 37
چه خاطره خوب و کاملی دادید آقاسعید . خدا مادر رو برای شما حفظ کنه. ازجواهربازار هم متشکریم که جواب اعتماد رو خیلی خوب بهمون داده
تصویر کاربری
#6ارسال '12:6 1395/5/31

الناز مهرآوران|گلستان / گرگان

پست‌ها 44
منم باسرج پیدا کردم اینجارو.خیلی هم خوب و کامل.متشکرم
تصویر کاربری
#7ارسال '16:8 1395/5/31

پست‌ها 458
خیلی ممنون. سلامت باشید.
تصویر کاربری
#8ارسال '10:31 1395/6/23

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
خاطره جالبی بود ولی من برعکس شما درمورد جواهربازار اصلا وسواس به خرج ندادم از همون اول یه دل نه صد دل عاشقش شدم نمیدونم چرا اینقدر به سمتش کشیده شدم و یه حس قشنگ اعتماد در من نسبت به جواهربازار شکل گرفت در صورتیکه این حس رو نسبت به هیچ سایت فروش اینترنتی پیدا نکردم و در مورد سایت های دیگه اولین خریدم تبدیل شد به آخرین خرید

ارسال پاسخ

افزودن شکلکافزودن تصویر
کد امنیتی»»
گفتگوی آنلاینE