کانال اصلی جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
 1. خانه »
 2. کتابخانه »
 3. آموزشی »
 4. معیارهای تعیین ارزش سنگ‌های قیمتی (مد و زنجیره تامین تا عرضه)

معیارهای تعیین ارزش سنگ‌های قیمتی (مد و زنجیره تامین تا عرضه)

بازدید : 708
معیارهای تعیین ارزش سنگ‌های قیمتی (مد و زنجیره تامین تا عرضه)

9 - مد (Fashion) :
برخی از سنگ‌های قیمتی نظیر الماس، یاقوت کبود، یاقوت سرخ و زمرد همواره مورد توجه و علاقه مردم بوده در حالی که بعضی دیگر تنها در برخی از برهه‌های زمانی مورد توجه بوده نظیر لابرادورایت آندزین که در زمان دیاسپور کانون توجه بوده و بعد از گذشت مدتی این علاقه مندی از سمت کوارتز شبکه ای کشیده شد.
البته برخی از سنگ‌های قیمتی موارد نظیر یاقوت سرخ نیز از قیمت بیشتری نسبت به سایر موارد برخوردار هستند چرا که عرضه محدودی نسبت به سایر گوهر‌ها دارند. این مورد نشان دهنده ی آن است که این سنگ قیمتی به مقدار کافی در بازار موجود نیست.
10 - زنجیره تامین تا عرضه (Supply Chain) :
تجارت سنگ‌های قیمتی همواره به عنوان یک شغل تلقی می‌شد و هر فرد با توجه به موقعیت خود در زنجیره تامین گوهر، از معدن در جواهرفروش سودی از این طریق به دست می‌آورد.
سنگ‌های قیمت در مسیر رسیدن خود به جواهرفروشی دست به دست سده و هر چه میزان کارگزاران و واسطه‌هایی در این میان بیشتر باشد ، طبیعتا قیمت نهایی نیز افزایش پیدا می کرده که این افزایش قیمت به مکان خریداری شده سنگ‌های قمیتی بستگی دارد. معیارهای تعیین ارزش سنگ‌های قیمتی (مد و زنجیره تامین تا عرضه)معیارهای تعیین ارزش سنگ‌های قیمتی (مد و زنجیره تامین تا عرضه)

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

کد امنیتی»»
  تصویر کاربری
  ن محمدی
  1395/10/15
  '0:42
  و متأسفانه دلالان، بیشترین سود رو میبرند
  تصویر کاربری
  علی دلجو
  1395/9/25
  '13:12
  مطالب ارزشمند و بسیار جالبی هست
طراحی جواهرات در دوره رنسانس

طراحی جواهرات در دوره رنسانس

جواهرات طراحی شده در دوران رنسانس سرشار از شکوه، جلال و رنگ بوده اند. در این زمان نگین‌های رنگی در دو طرف جواهر استفاده می‌شد که همین [...]

بیشتر بخوانید »
تاریخچه برند تیفانی – قسمت سوم

تاریخچه برند تیفانی – قسمت سوم

در طول تاریخ تیفانی، این برند با طراحان رویایی و بسیار مشهور جواهر از جمله پالوما پیکاسو، جین شلومبرگر و السا پرتی همکاری کرد.

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاینE