کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
 1. خانه »
 2. کتابخانه »
 3. آموزشی »
 4. معیارهای تعیین ارزش سنگ‌های قیمتی (مد و زنجیره تامین تا عرضه)

معیارهای تعیین ارزش سنگ‌های قیمتی (مد و زنجیره تامین تا عرضه)

بازدید : 767
معیارهای تعیین ارزش سنگ‌های قیمتی (مد و زنجیره تامین تا عرضه)

9 - مد (Fashion) :
برخی از سنگ‌های قیمتی نظیر الماس، یاقوت کبود، یاقوت سرخ و زمرد همواره مورد توجه و علاقه مردم بوده در حالی که بعضی دیگر تنها در برخی از برهه‌های زمانی مورد توجه بوده نظیر لابرادورایت آندزین که در زمان دیاسپور کانون توجه بوده و بعد از گذشت مدتی این علاقه مندی از سمت کوارتز شبکه ای کشیده شد.
البته برخی از سنگ‌های قیمتی موارد نظیر یاقوت سرخ نیز از قیمت بیشتری نسبت به سایر موارد برخوردار هستند چرا که عرضه محدودی نسبت به سایر گوهر‌ها دارند. این مورد نشان دهنده ی آن است که این سنگ قیمتی به مقدار کافی در بازار موجود نیست.
10 - زنجیره تامین تا عرضه (Supply Chain) :
تجارت سنگ‌های قیمتی همواره به عنوان یک شغل تلقی می‌شد و هر فرد با توجه به موقعیت خود در زنجیره تامین گوهر، از معدن در جواهرفروش سودی از این طریق به دست می‌آورد.
سنگ‌های قیمت در مسیر رسیدن خود به جواهرفروشی دست به دست سده و هر چه میزان کارگزاران و واسطه‌هایی در این میان بیشتر باشد ، طبیعتا قیمت نهایی نیز افزایش پیدا می کرده که این افزایش قیمت به مکان خریداری شده سنگ‌های قمیتی بستگی دارد. معیارهای تعیین ارزش سنگ‌های قیمتی (مد و زنجیره تامین تا عرضه)معیارهای تعیین ارزش سنگ‌های قیمتی (مد و زنجیره تامین تا عرضه)

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

کد امنیتی»»
  تصویر کاربری
  ن محمدی
  1395/10/15
  '0:42
  و متأسفانه دلالان، بیشترین سود رو میبرند
  تصویر کاربری
  علی دلجو
  1395/9/25
  '13:12
  مطالب ارزشمند و بسیار جالبی هست
زیباترین محصولات برند بولگاری

زیباترین محصولات برند بولگاری

بولگاری یکی از بزرگترین نام‌ها در صنعت جواهرات و زیوآلات بوده که کار خود را در سال 1884 آغاز کرده است. این برند در ابتدا کار در ساخت [...]

بیشتر بخوانید »
فاکتورهای نوع و رنگ سنگ‌های قیمتی در ارزش آنها

فاکتورهای نوع و رنگ سنگ‌های قیمتی در ارزش آنها

ارزش گذاری گوهرهای مختلف بر اساس وزن آنها تعیین می‌شود، البته اغلب سنگ‌های قیمتی از این قائده مستثا بوده و به صورت قطعه ای به فروش [...]

بیشتر بخوانید »
پشتیبانی تلگرامE