کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. چند راه جهت افزایش خلاقیت کودکان (قسمت دوم)

چند راه جهت افزایش خلاقیت کودکان (قسمت دوم)

بازدید : 432
چند راه جهت افزایش خلاقیت کودکان (قسمت دوم)

کودکان خلاق راحت تر از پس مشکلات برمی آیند و با ذهنی بازتر از چالش‌ها عبور می کنند. پس خلاقیت فرزندان خود را افزایش دهید تا در آینده زندگی راحت تر و موفق تری داشته باشند.

5- فضا سازی
ایفای نقش‌های مختلف در نمایش، این امکان را به کودک داده تا به جای شخصیت‌های مختلف قرار گیرد. قوه
تخیل قوی، باعث موفقیت کودک در این مسیر می‌شود. برای تحقق این امر، والدین باید به تخیل کودک کمک کنند و برای او امکانات و فضای مناسب را در نظر گیرند. مثلا اگر او دوست دارد نقش معلم را بازی کند، برایش وسایلی مثل عینک و خودکار و دفتر تهیه کنند تا نقشش را ایفا کند. لزوما احتیاجی به وسایل گرانقیمت نیست، با ساده ترین و دم دست ترین امکانات موجود هم می‌توان به رشد قوه تخیل کودک کمک کرد.

6- پذیرفتن عادات عجیب کودک
بعضی از والدین با برخی عادت‌های عجیب فرزندشان به سختی کنار می‌ایند و آن‌ها را قبول می کنند. برای مثال، ممکن است دختر کوچک شما دوست داشته باشد با دامن کوتاه خود روانه ی کوچه شود و بازی کند. و این امر از نظر شما به هیچ عنوان قابل قبول و صحیح نیست. اما این را هم در نظر بگیرید، که کودک دلیل این وسواس شما را درک نمی کند. بنابراین قبل از اینکه با فرزند خود بحث کنید که هر جایی لباس مخصوص خودش را دارد، به این فکر کنید که اصلا آیا واقعا اشکالی پیش می‌آید که مثلا او با دامن چین ‌دارش به کوچه برود؟ اگر خیر. خب، پس اجازه بدهید که هرچه که راحت است و به آن علاقه دارد را بپوشد.

7- قبول دوستان تخیلی فرزندتان
داشتن دوستان خیالی در مراحل رشد کودک، امری بسیار نرمال و طبیعی است. این نشانه ی قوه تخیل بسیار قوی در کودکان است. این کودکان اصولا هراس اجتماعی کمتری دارند و بهتر رفتار می کنند. در همین راستا، شما می‌توانید هنگامی که فرزندتان در حال بازی با دوستان خیالی خود است در جمع آنها حاضر باشید و مادامی که رفتار بد یا ناشایستی از کودک سر نزده، با او همراهی کنید.

8- تعیین مدودیت‌های نسبی
بهتر است برای بازی و سرگرمی کودکتان محدودیت‌هایی مشخص کنید. مثلا اگر کودک دوست دارد نقش دزد دریایی را ایفا کند و اطراف خانه بچرخد، هیچ ایرادی ندارد اما باید بداند که مثلا هنگام شام، می‌بایست به دنیای واقعی برگردد و منظم سرمیز بنشیند و غذایش را میل کند. کودک باید بداند در کنار خیالات، دنیای واقعی هم هست که باید همیشه در خاطرش داشته باشد.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

کد امنیتی»»
چگونه کودک خود را با مطالعه علاقه مند کنیم؟

چگونه کودک خود را با مطالعه علاقه مند کنیم؟

مطالعه برای کودک می‌بایست به گونه ای باشد، که تجربه ای موفق و لذت بخش به او بدهد.

بیشتر بخوانید »
تصاویر ساعت و انگشترهای برخی از وزشکاران ایران

تصاویر ساعت و انگشترهای برخی از وزشکاران ایران

انگشتر آقای فرهاد مجیدیانگشتر آقای غلام پیروانیانگشتر آقای وحید شمساییانگشتر آقای سعید معروفانگشتر آقای مهدی طارمیانگشتر آقای علی [...]

بیشتر بخوانید »
پشتیبانی تلگرامE