کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
 1. خانه »
 2. کتابخانه »
 3. متفرقه »
 4. کودک »
 5. با کتاب خواندن برای کودک زمینه رشد ذهنی او را فراهم کنید.

با کتاب خواندن برای کودک زمینه رشد ذهنی او را فراهم کنید.

بازدید : 1.376
با کتاب خواندن برای کودک زمینه رشد ذهنی او را فراهم کنید.

والدین با خواندن کتاب می‌توانند سبب رشد ذهنی و رفتاری فرزندشان شوند. پس سعی کنید فرهنگ کتاب خوانی را در خود و کودکان گسترش دهید.

کتاب خواندن یکی از مهم‌ترین جنبه‌های توسعه توانمندی‌های کودک است، پس کتاب‌هایی متناسب با سن او را در اختیارش قرار دهید.ممکن است اینطور فکر کنید که با خواندن کتاب، کودک تنها مدت اندکی را در کنار شما آرام است و فقط برای خواباندن او مفید است. شاید از اینکه مدام برای کودکتان کتاب بخوابد، خسته می‌شوید. اما باید این را بدانید که مطالعه نه تنها در سنین پایین برای کودک مفید است، بلکه شخصیت آینده ی او را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.با کتاب خواندن برای کودک زمینه رشد ذهنی او را فراهم کنید.
تکوین شخصیت
قصه و داستان نقش بسیار مهمی را در تکامل شخصیتی کودک ایفا می کند. به خصوص در زمینه ی زبان آموزی و افزایش دایره ی لغات در سنین زیر سه سالگی بسیار نقش بسیار مهمی دارد. کودک به کمک گوش دادن یا بازگو کردن اشعار و قصه‌هایی که شنیده، بیان عواطف و احساسات و افکار درونی را می‌آموزد، و یاد می‌گیرد که چطور با اعتماد به نفس به رویارویی با مشکلات شخصی بپردازد.
با کتاب خواندن برای کودک زمینه رشد ذهنی او را فراهم کنید.
تفکر و تخیل - اخلاقیات
داستان و شعر تاثیرات عمیقی بر افکار و روحیه ی کودک می گذارد، قدرت تخیلش را افزایش می‌دهد و او را برای آماده ی معاشرت با دیگران می‌سازد. همچنین کودک به کمک قصه‌های خوب، به بسیاری از ارزش‌های اخلاقی مثل مقاومت در برابر حرف زور، صداقت، امید، مردانگی، دفاع از حرف حق و نتایج حاصل از آن پی می‌برد و می کوشد تا در دنیای واقعی هم مشابه از قهرمانان داستان‌هایش رفتار کند.
با کتاب خواندن برای کودک زمینه رشد ذهنی او را فراهم کنید.
انتخاب کتاب
اینکه چطور از میان انبوه کتاب‌های موجود، کتاب مناسب را انتخاب کنیم، یک مسئله ی اساسی است. سعی کنید کتابی را برای فرزند خود برگزینید، که خود قبلا آن را خوانده و محتوایش پسندیده اید، کتابی که برای کودک جالب توجه باشد و از خواندنش لذت ببرد، اطلاعات عمومی او را نسبت به جهان پیرامون افزایش دهد، به کودک انگیزه و امید دهد، به کودک کمک کند که بداند در دنیای اطرافش کودکان دیگری هم مانند او و در شراطی مشابه با او هستند که به خوبی از پس آن مشکلات برآمده اند.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

کد امنیتی»»
  تصویر کاربری
  ع رامندی
  1396/8/29
  '12:41
  انتخاب کتاب مناسب برای بچه ها واقعا مهمه.مطالب علمی و خوب بود.
راه‌های جلوگیری و درمان گوشه گیری در کودکان

راه‌های جلوگیری و درمان گوشه گیری در کودکان

گوشه کیری و کم رویی در کودکان، حالات متفاوتی دارد، مانند : گریز از قرار گرفتن در موقعیت‌های اجتماعی، همچون مدرسه، مهمانی‌ها و یا جمع [...]

بیشتر بخوانید »
از چه سنی موبایل را در دسترس فرزندان خود قرار دهیم؟

از چه سنی موبایل را در دسترس فرزندان خود قرار دهیم؟

پیشرفت تکنولوژی همیشه هم خوب و سازنده نیست. فناوری هم مانند تمام مسائل دنیا دو صورت منفی و مثبت دارد. انیشتین در ارتباط با این موضوع می [...]

بیشتر بخوانید »
پشتیبانی تلگرامE