کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. تماشای تلویزیون برای کودکان به چه میزان باشد؟

تماشای تلویزیون برای کودکان به چه میزان باشد؟

بازدید : 185
تماشای تلویزیون برای کودکان به چه میزان باشد؟

بنا بر گزارشات ارائه شده امروزه حدود یک سوم کودکان بیشتر از وقت خود را صرف تماشا کردن تلویزیون می کنند. ضمن اینکه تلاش والدین هم برای دور نگه داشتن آنها ناموفق است.

در بررسی‌های انجام شده مشخص گردیده است که اغلب والدین زمان مشخصی جهت تماشای تلوزیون و یا بازی‌های ویدئویی برای کودکان، مشخص نموده اند.
در این بررسی که در از 7415 کودک و نوجوان سنین 9 تا 15 سال صورت گرفته، از آنها در مورد تماشای تلویزیون و کار با کامپوتر سوالاتی شده است.

نتایج حاصل شده نشان داده که با استفاده از دو راهکار ساده زیر می‌توان میزان تماشای تلویزیون را برای کودکان کاهش داد :

· مشخص کردن زمان و قوانین خاصی برای تماشای تلویزیون و انجام بازی‌های کامپیوتری .
· وادار کردن کودکان به فعالیت‌های جسمی(چه به صورت ورزش روزانه و چه به صورت انجام بازی‌های آزاد)

اکثر کودکان مورد بررسی اذعان داشته اند هیچ فعالیت جسمی از جمله کلاس‌های ورزشی، بازی‌های ورزشی در مدرسه و عضویت در تیم‌های ورزشی شرکت ندارند. این کودکان ساعت‌ها بدون انجام هیچ حرکت و فعالیتی در مقابل تلویزیون و کامپیوتر می‌نشینند.
تماشای تلویزیون برای کودکان به چه میزان باشد؟
یکی از ساده ترین کار‌هایی که شما می‌توانید جهت تشویق کودکان به انجام فعالیت‌های جسمی استفاده کنید، آن است که خودتان نیز همراه با او به ورزش بپردازید.

همچنین می‌توانید در منزل با برنامه‌های حرکت جسمی و ورزشی تلویزیون همراه شوید. بنابراین آن دستگاه بازی‌های ویدئویی اعتیاد آور را به ماشینی برای ورزش و تحرک تبدیل کرده اید.

از طریقی در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که از میان خانواده‌هایی که قوانینی برای محدود کردن تماشای تلویزیون وضع کرده اند، تنها 37 درصد قوانین را به صورت کامل اجرا می کنند

در مجموع مشخص شد استفاده ازهر دو راه حل در کنار هم میتواند در کاهش تماشای تلوزیون و همچنین افزایش فعالیت‌های بدنی کودکان بسیار تاثیر گذار باشد.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

کد امنیتی»»
پدر‌ها حتما مطالعه کنند!

پدر‌ها حتما مطالعه کنند!

با بررسی نتایج تحقیقات اواخر قرن بیستم، می‌توان دریافت یکی از علل ضعف در خانواده‌های امروزی کمرنگ بودن نقش پدر خانواده است.

بیشتر بخوانید »
از چه سنی موبایل را در دسترس فرزندان خود قرار دهیم؟

از چه سنی موبایل را در دسترس فرزندان خود قرار دهیم؟

پیشرفت تکنولوژی همیشه هم خوب و سازنده نیست. فناوری هم مانند تمام مسائل دنیا دو صورت منفی و مثبت دارد. انیشتین در ارتباط با این موضوع می [...]

بیشتر بخوانید »
پشتیبانی تلگرامE