کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. شجاعت در کودکان یک ویژگی خوب است!

شجاعت در کودکان یک ویژگی خوب است!

بازدید : 732
شجاعت در کودکان یک ویژگی خوب است!

شجاعت ویژگی پسندیده ای است. زندگی با بچه‌هایی که شجاع نیستند، بسیار سخت است اما شجاعت نباید با دادن اعتماد به نفس کاذب به بچه‌ها برای آنها خطر آفرین باشد.

اگر کودکی از موجودات خیالی مثل لولو خور خوره می‌ترسد، فاصله ای که بین خود و لولو احساس می‌کند بر میزان این ترس موثر است. مثلا اگر او فاصله خود را تا لولو، 10 متر بداند ترس کمتری دارد تا اینکه آن را درست مقابل خودش ببیند.

پس این قاعده را در نظر داشته باشید که میزان ترس با موقعیت متناسب است. در نتیجه اگر می‌خواهید کودک را با عامل ترس آور مواجه کنید موقعیت‌هایی را ایجاد کنید که در آن ترس کمتری را تجربه می کند. از این طریق می‌توان مدت زمان بیشتری کودک را در آن موقعیت نگه داشت و شرایطی را فراهم آورد که باعث احساس کاهش ترس و افزایش تسلط بر موقعیت، در کودک شود.

شجاعت هم مثل خیلی از خصوصیات دیگر یکی از پدر و مادر و اجداد به کودک به ارث می‌رسد که البته می‌توان این صفت را تقویت و یا تضعیف کرد.
شجاعت در کودکان یک ویژگی خوب است!
پیامبر اسلام (ص) در جلد شانزدهم کتاب "بحار الانوار" در این باره فرموده اند : "با خانواه ای صالح ازدواج کنید زیرا خصوصیات اخلاقی و روحی به فرزندتان به ارث می‌رسد".
اینکه کودک را مجبور کنید با عامل ترسش مواجه شود، نتیجه ی خوبی نخواد داد. پس او را مجبور به این کار نکنید و در عوض شرایطی را فراهم آورید که کودک احساس کند بر موقعیت ترسناک تسلط دارد. و بهترین راه برای رسیدن به این هدف، همراه شدن با کودک است.
همراهی با کودک یعنی از او بپرسید که دلش می‌خواهد چیزی که کمی او را می‌ترساند، را امتحان کند؟
و این آرامش خاطر را به او بدهید که در تمام مدت رویارویی با عامل ترس آور در کنارش خواهید بود.
در صورت نیاز می‌توانید از متخصص کمک بگیرید.نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

کد امنیتی»»
چند راه کار برای جلوگیری از خبر چینی کودکان

چند راه کار برای جلوگیری از خبر چینی کودکان

1– در مورد مطالب کم اهمیتی که کودک در جمع مطرح می‌کند، مثل : «شام چی خورده‌ایم یا دیروز کجا رفته‌ایم و...» واکنشی نشان ندهید. 2 - اگر دیدید [...]

بیشتر بخوانید »
کودکان و دوچرخه سواری

کودکان و دوچرخه سواری

نگرانی‌های ناشی از کمبود سوخت و آسیب‌های زیست محیطی ناشی از آلودگی هوا موجب افزایش علاقه به دوچرخه سواری شده، با این حال بسیاری از [...]

بیشتر بخوانید »
پشتیبانی تلگرامE