کانال اصلی جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. شجاعت در کودکان یک ویژگی خوب است!

شجاعت در کودکان یک ویژگی خوب است!

بازدید : 630
شجاعت در کودکان یک ویژگی خوب است!

شجاعت ویژگی پسندیده ای است. زندگی با بچه‌هایی که شجاع نیستند، بسیار سخت است اما شجاعت نباید با دادن اعتماد به نفس کاذب به بچه‌ها برای آنها خطر آفرین باشد.

اگر کودکی از موجودات خیالی مثل لولو خور خوره می‌ترسد، فاصله ای که بین خود و لولو احساس می‌کند بر میزان این ترس موثر است. مثلا اگر او فاصله خود را تا لولو، 10 متر بداند ترس کمتری دارد تا اینکه آن را درست مقابل خودش ببیند.

پس این قاعده را در نظر داشته باشید که میزان ترس با موقعیت متناسب است. در نتیجه اگر می‌خواهید کودک را با عامل ترس آور مواجه کنید موقعیت‌هایی را ایجاد کنید که در آن ترس کمتری را تجربه می کند. از این طریق می‌توان مدت زمان بیشتری کودک را در آن موقعیت نگه داشت و شرایطی را فراهم آورد که باعث احساس کاهش ترس و افزایش تسلط بر موقعیت، در کودک شود.

شجاعت هم مثل خیلی از خصوصیات دیگر یکی از پدر و مادر و اجداد به کودک به ارث می‌رسد که البته می‌توان این صفت را تقویت و یا تضعیف کرد.
شجاعت در کودکان یک ویژگی خوب است!
پیامبر اسلام (ص) در جلد شانزدهم کتاب "بحار الانوار" در این باره فرموده اند : "با خانواه ای صالح ازدواج کنید زیرا خصوصیات اخلاقی و روحی به فرزندتان به ارث می‌رسد".
اینکه کودک را مجبور کنید با عامل ترسش مواجه شود، نتیجه ی خوبی نخواد داد. پس او را مجبور به این کار نکنید و در عوض شرایطی را فراهم آورید که کودک احساس کند بر موقعیت ترسناک تسلط دارد. و بهترین راه برای رسیدن به این هدف، همراه شدن با کودک است.
همراهی با کودک یعنی از او بپرسید که دلش می‌خواهد چیزی که کمی او را می‌ترساند، را امتحان کند؟
و این آرامش خاطر را به او بدهید که در تمام مدت رویارویی با عامل ترس آور در کنارش خواهید بود.
در صورت نیاز می‌توانید از متخصص کمک بگیرید.نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

کد امنیتی»»
با اولین نشانه‌های لکنت زبان کودکان آشنا شوید!

با اولین نشانه‌های لکنت زبان کودکان آشنا شوید!

کارشناسان عوامل گوناگونی را علت لکنت زبان می‌دانند : عامل ژنتیک : حدود 60% افرادی که لکنت زبان دارند، یکی از اعضای نزدیک خانواده آنها نیز [...]

بیشتر بخوانید »
رفتار درست در هنگام گریه کردن کودک

رفتار درست در هنگام گریه کردن کودک

گریه کردن کودک به خصوص در ماه‌های اول، تنها راه ارتباطی کودک برای رفع نیاز‌هایش است. بین 6 تا 9 ماهگی بیشتر شب‌ها گریه می کند چون تا [...]

بیشتر بخوانید »
پشتیبانی تلگرامE